KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286463
nr 1528 6463
Bertil Linne. Signerad, daterad 51, fors. Olja på pannå, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 67x59 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:39:32
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk